wizualne myślenie

Czym jest myślenie wizualne?

Myślenie wizualne stanowi jedno z najbardziej przydatnych narzędzi biznesowych. Brzmi trywialnie i zdawkowo, ale niesie za sobą ogromne korzyści i daje efekty. Jest umiejętnością, która pozwala przyswoić informacje prosto ze szkicu projektu, mapy myśli i poprawia zdolność zapamiętywania. Przepływ informacji na szkoleniach jest bardzo dynamiczny i ma duży format. Wiele informacji, jakie trzeba przyswoić w krótkim czasie to nie lada wyzwanie dla uczestników, jak i samych organizatorów szkoleń. To, jakiej jakości będzie przyswajanie informacji i wiedzy jest zależne od miejsca i dostępnych narzędzi, dzięki którym będziemy mogli je zilustrować. Green Business Center oprócz świetnych aspektów przestrzennych i ekologicznych, oferuje szereg narzędzi, które będą pomocne w tworzeniu wizualizacji planów wdrożeniowych, tworzenia map myśli i interaktywnego przekazywania informacji.

Kolorowe kredki i nie tylko

Green Business Center to świetnie wyposażona przestrzeń szkoleniowa, której klimat i wyposażenie odpowiada na oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Założyciele mieli w zamyśle, żeby stworzyć miejsce przyjazne przyswajaniu informacji i wysoce zwiększające rezultaty. Celem jest precyzyjna komunikacja. Dlatego do wyposażenia eko sal w Green Business Center należą flipcharty, tablice interaktywne, ściany rozwoju, rzutniki i kreatywne artykuły papiernicze. To wszystko pozwoli na wizualizacje obranych celów przedsiębiorstwa i kroków, jakie będzie trzeba podjąć.

Wartości dla biznesu

Nie bez powodu myślenie wizualne jest potężnym narzędziem, które usprawnia przebieg szkolenia i przyswajanie informacji. Wiąże się ono z konkretnymi rezultatami, jakie uzyskujemy po wybraniu takiej metody przekazu. Green Business Center to miejsce przyjazne dla kreatywnych i światłych ludzi, gotowe na przejęcie inicjatywy i dostarczenie materiałów potrzebnych do zaprezentowania konkretnych działań. Co możemy zyskać włączając do przebiegu szkolenia myślenie wizualne? Szkolenie staje się ciekawsze i ułatwia kojarzenie przekazywanej wiedzy, jest elementem rozwojowej zabawy lub gry, która zaangażuje wszystkich uczestników. Co więcej, wpływa na jakość komunikacji, która staje się bardziej bezpośrednia i spersonalizowana względem każdego uczestnika. Kolejna wypadkowa zastosowania tej metody to wpływ na wizualną percepcje, która poprzez rysunek stymuluje obserwacje. Uczestnikom szkolenia można zaproponować metodę sketchnotingu, która polega na przelewaniu na papier streszczeń wykładu czy obranych kroków.