Większość właścicieli firm działających w formie jednoosobowej działalności gospodarczej w ramach oszczędności decyduje się na samodzielną budowę strony internetowej. Czy to dobra decyzja? Jakie są wady i jakie zalety takiej strategii działania?

Samodzielna budowa strony – czy to dobra decyzja?

Pomijając fakt, że w ten sposób faktycznie można nieco zaoszczędzić, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że taki krok nakłada na przedsiębiorcę dodatkowy obowiązek. Tym obowiązkiem jest możliwie szybkie nabycie wiedzy na temat budowy i zarządzania stroną oraz zastosowanie tej wiedzy w praktyce.

Bardzo często jednak dzieje się tak, że z uwagi na brak czasu edukacja w tym zakresie sprowadza się do minimum i jest to w większości przypadków minimum niewystarczające. W efekcie powstają strony, jednak ich użyteczność i wygląd pozostawiają wiele do życzenia. Są bo są, ale nie przynoszą przedsiębiorcy w zasadzie żadnych korzyści. Jeśli w ten sposób masz zamiar uruchomić własna stronę, to odpuść. nie ma najmniejszego sensu brać się za to zadanie, bo nie przełoży się to na korzyści biznesowe. Odłóż trochę grodza i zapłać agencji za przygotowanie jej od A do Z.

Jeśli jednak zainwestujesz nieco swojego czasu w edukację, to produkt finalny, pomimo tego, że nie jesteś informatykiem, może okazać się strzałem w dziesiątkę. O dobrej jakości materiały szkoleniowe teraz nie trudno. Znajdziesz ich mnóstwo w Internecie. Jednym z godnych polecenia kursów jest „Kurs WordPress” kierowany specjalnie do osób bez jakiegokolwiek doświadczenia w tej materii. Obierając taką drogę decyzja o samodzielnej budowie strony będzie miała solidne podstawy i zapewne okaże się doskonałą inwestycją.

Zalety samodzielnej budowy strony WWW

  • Niewielki koszt wejścia – wystarczy Ci hosting, domena i nieco czasu na naukę
  • Jesteś niezależny – jeśli opanujesz temat związany z budowa stron internetowych staniesz się całkowicie niezależny od zewnętrznych agencji i freelancerów, a to generuje kolejne oszczędności.
  • Wszystko masz pod kontrolą – gdy przyjdzie potrzeba wprowadzenia zmian czy rozbudowy strony, to bez względu na poziom złożoności takiego zadania będziesz w stanie sobie z tym poradzić.

Wady samodzielnej budowy strony WWW

  • Musisz poświęcić trochę swojego czasu na opanowanie narzędzi
  • Jeśli nie korzystasz z kursów droga potrafi być wyboista i długa

Podsumowując, więcej jest zalet niż wad, ale niewątpliwie taka decyzja wymaga od Ciebie konsekwencji. Jeśli odpuścisz, to nie tylko stracisz swój czas, ale być może rozczarowanie będzie tak duże, że uznasz iż obecność w Internecie nie ma sensu. To najgorsze co możesz zrobić.